DB-Technik

Gięcie PROFILI

Gięcie profili

Szukasz profesjonalnych usług jak gięcie profili, które zostaną wykonane szybko i zgodnie z Twoimi potrzebami?

Nasza firma dysponuje rozbudowanym i nowoczesnym parkiem maszynowym, który umożliwia profesjonalne gięcie profili. Zajmujemy się wyginaniem najpopularniejszych serii konstrukcyjnych, zarówno tych o mniejszych, jak i większych średnicach. To sprawia, że każdy, komu potrzebne gięcie profili niezależnie od swoich potrzeb, znajdzie u nas coś dla siebie.

gięcie profili

Oferujemy także gięcie profili standardowych i cylindrycznych, które są opracowane przez naszych klientów. To rodzi zdecydowanie większe możliwości jeżeli chodzi o gięcie profili, ponieważ nie trzymamy się wyłącznie standardowych rozwiązań.

Proces gięcia profili polega na przyłożeniu siły do części w celu zmiany jej geometrii. Siła ta powoduje naprężenie materiału przekraczające jej granicę plastyczności, powodując fizyczne odkształcenie materiału bez pękania lub uszkodzenia.

Prasy krawędziowe i giętarki są powszechnie używanymi narzędziem do gięcia profili i blachy.

Chociaż ten proces jest dość prosty, gięcie profili to coś więcej niż to co widać na pierwszy rzut oka. Na przykład istnieje kilka metod gięcia, z których wszystkie mają podobne funkcje, ale różnią się działaniem. Dlatego znajomość idealnej metody do wyboru jest pierwszym krokiem, który należy wykonać, aby odnieść sukces w projekcie formowania stali i profilu

Gięcie profili, które realizujemy pomaga dostosować materiały stalowe używane do budowy konstrukcji budynków, zadaszeń hal, prowadnic, szyn, balustrad, czy poręczy.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, na które przypada między innymi gięcie profili to zachęcamy do skontaktowania się z naszymi przedstawicielami. Doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie, które Cię usatysfakcjonuje i sprosta Twoim, nawet najwyższym oczekiwaniom. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy mógł być maksymalnie usatysfakcjonowany i otrzymał produkt i usługi typu gięcie profili zgodny z oczekiwaniami.

Gięcie blach, znane również jako gięcie profili lub tłoczenie, łączy umiejętności operatora i wysokiej jakości oprzyrządowanie, aby zapewnić spójną jakość, której potrzebują zespoły montażowe

Gięcie profili  jest potrzebne w wielu różnych gałęziach przemysłu; znajdują zastosowanie w przemyśle okrętowym, motoryzacyjnym, chemicznym, lotniczym, budowlanym oraz spożywczym jako elementy maszyn lub rurociągów do różnych mediów.

W porównaniu z innymi, profile gięte stanowią największą część grupy. W zależności od wymagań dotyczących promienia gięcia, dokładności rozmiaru i precyzji, stosuje się różne metody z różnymi maszynami.

Profile otwarte, takie jak belki, teowniki, U-profile (ceowniki), kątowniki ze stali kwaso odpornej są również gięte do określonego promienia. Podobnie jak wersja ze stali węglowej, profile konstrukcyjne ze stali kwaso odpornej są również instalowane w sektorze budowlanym iw dziedzinie architektury. Ponadto, również dla przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, petrochemicznego, a także dla rolnictwa i wszystkich zastosowań, w których wymagana jest odporność na korozję, potrzebne są profile gięte. Do tej grupy należą na przykład pod konstrukcje lub wzmocnienia do zbiorników, wież lub kozłów i filarów mostów w pobliżu morza.

Gięcie profili ze stali kwaso odpornej nie jest tak naprawdę kosztownym procesem. Ze względu na wartość materiału koszty przezbrajania i czasy gięcia są relatywnie niskie w stosunku do ceny profilu.

Niestety gięcie profili ma również wadę: ze względu na proces gięcia nie można wygiąć całej długości pręta. W zależności od promienia i przekroju profilu część zakończeń pręta nie jest zagięta.

Koszt profili specjalnych jest większy ze względu na złożoność procesu kształtowania, co sprawia, że ​​zapewnienie skutecznych praktyk gięcia jest jeszcze ważniejsze. Z tymi zastosowaniami wiąże się wiele wyzwań, ale jednym z najważniejszych zagadnień jest zagwarantowanie niezbędnego wsparcia podczas zginania.

Formowanie blachy wykorzystuje prasę krawędziową do wyginania różnych metali, w tym stali miękkiej i nierdzewnej oraz aluminium. Połączenie najnowszych technologii prasowania metali, w tym dynamicznego koronowania i pomiaru laserowego, zapewnia wyjątkową dokładność gięcia profili.

mm
R.mm
mm
R.mm
220×45
950
IPE 270
2100
200x200x20
3500
IPN 280
2000
200x200x20
3500
HEA 200
4500
UNP 300
500
HEB 200
3700
UNP 300
500
IPE 300
4000
UNP 300
3300
IPN 300
5000
HEA 280
2800
273X6(10″gas)
3700
HEB 280
3000
200×8
3900
DB-TECHNIK

Jesteśmy firmą z długoletnim doświadczeniem, której warto zaufać. Działamy na rynku Polski od wielu lat. Dla nas klient jest najważniejszy.

Nasze Biuro

Ul. Srebrna 39 
85-461 Bydgoszcz

+48 52 3724836

Menu
  • O Firmie
  • Produkty
  • Gięcie
  • Serwis
  • Kontakt

Projekt i realizacja Internet Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.